ALG Awards: Honda a Mercedes - Benz prijali najvyššie ocenenie

ALG je meradlom predpovedanie zostatkovej hodnoty vozidla

Zdroj: http://acurasanantoniotx.com

ALG je meradlom pre predpovedanie zostatkovej hodnoty vozidla, teda najvyšší predpokladaná zostatková hodnota ojazdeného vozidla. Aj tento rok má svojich víťazov. 14. ročník ALG Awards ozdobila vozidlá značiek Mercedes - Benz a Honda.

Podmienky pre ocenenie

ALG delia vozidlá do 24 segmentov, u ktorých sa predpokladá udržanie najvyššej odporúčanej ceny k maloobchodnej cene od výrobcu (teda k obvyklej cene), a to po dobu najmenej troch rokov. Podľa ALG pravidiel sú pri udeľovaní vozidlá vybraná na základe vyhodnotenia kritérií, vrátane segmentu konkurencie, historickej výkonnosti vozidlá a trendov v danom odvetví. Tohtoročné ocenenie ( 2014 ) pripadla na Los Angeles - Auto Show.

Výsledky

Toyota , Audi a Honda prešli u väčšiny segmentov s vyznamenaním kvôli konzistentné vysokej hodnote všetkých svojich automobilov. Honda bola vymenovaná najvyššej Mainstreamová značka vďaka svojej nižšej cene (menej než americký priemer) a lacnému prenájmu vozidiel, ktoré nie sú nová. Tieto faktory pomáhajú udržiavať hodnotu vozidla, pretože ohromne prospievajú spotrebiteľom.

Sedem vozidiel bola prvýkrát víťazmi vo svojich kategóriách: Hyundai Accent (Dvojdverový automobil), Mazda Mazda3 (Päťdverový automobil) , Chevrolet Corvette (Prémiový športové vozidlo), Chevrolet Camaro (Mainstreamové športové vozidlo), Toyota Avalon (Veľké / nákladné vozidlo), Porsche Panamera (Prémiový výkonný automobil) a Kia Soul (Dvojdverové nákladné vozidlo).

ALG je meradlom predpovedanie zostatkovej hodnoty vozidla

Zdroj:http://hondanews.com

Novej kategórie roku 2014

Tento rok bolo založené päť nových kategórií: Stredne úžitkové vozidlo - 2 rady (víťaz : Hyundai Santa Fe Šport), stredne veľké úžitkové vozidlo - 3 rady (víťaz : Toyota Highlander), Off - Road úžitkové vozidlo (víťaz : Toyota FJ Cruiser), Premium stredne veľké úžitkové vozidlo - 2 rady (víťaz : Land Rover Range Rover Sport) a Premium stredne veľké úžitkové vozidlo - 3 rady (víťaz : Audi Q7).

Zostatková hodnota vozidla je rozhodujúci pre výrobu automobilov, predaj vozidiel aj spotrebiteľov samotnej, pretože je to úplný ukazovateľ hodnoty vozidla, zohľadnenie kvality, trvanlivosti, značky a vhodnosti automobilu . V neposlednom rade ukazuje návratnosť investície do zakúpeného vozidla.

Veľké dodávky či kamióny sú v nevýhode, pretože historicky majú nižšiu zostatkovú hodnotu kvôli namáhaniu pri práci a častému užívaniu a preťažovanie nákladom, preto výrobcovia, ktorí predávajú vysoko - objemové nákladné vozne, boli negatívne ovplyvnení v minulých rokoch v rebríčku hodnotenia. Tento rok je nový index postavený lepšie a nákladné vozidlá či úžitkové autá - kamióny nie sú z tohto pohľadu v nevýhode.

Kontakty

Chlumecká 1531 (směr centrum)
198 00 Praha 9

VÝKUP A PREDAJ
Mobil 1: (+420) 776 896 896
Mobil 2: (+420) 773 776 767

KANCELÁRIA
Tel.: (+420) 281 866 744
E-mail: info@actir.cz
Web: www.actir.cz
Predaj použitej dopravnej a nákladnej techniky