Náves ako zbraň pre zníženie spotreby paliva kamiónu

Náves pre kamióny od Mercedes - Benz


MB navrhol špeciálny príves pre kamióny , ktorý disponuje znížením odporu vzduchu, a to až o 18 %. Táto vlastnosť sa veľmi intenzívne prejaví na spotrebe paliva, ktorá sa zníži až o cca 5 %. Prevádzkové náklady a emisie by tak mohli výrazne klesať za ustáleného prevádzky nákladných vozidiel.

Pracovný názov - Aero trailer

Nový koncept návesu od Mercedes - Benz - vyzerá trochu ako vesmírne plavidlo. Ťahače , návesy a prívesy na prepravu objemných nákladov sú dnes jednou z hlavných prvkov dopravy. Pre kamióny, ktoré už teraz stojí peniaze na nákladoch a znečisťujú životné prostredie, hrajú náklady a peniaze všeobecne hlavnú rolu. Každá prevádzka nákladných vozidiel má ako prvotný cieľ ušetriť peniaze.

 

A v čom je to tajomstvo?

Riadiaca systémová jednotka návesu zabezpečuje a zlepšuje jeho aerodynamiku, jeho tvar a dizajn sú aerodynamike tiež veľmi naklonené, to všetko dohromady dokáže ušetriť až 12 % paliva.
Dizajnovú štúdiu AeroTrailer predstavil MB predvlani v Belgicku na svetovom veľtrhu Trailer 2011. Prototyp je o celých 40 cm dlhší, náves je opatrený špeciálnym počítačom a aerodynamický vzhľad je už len veľké plus ešte väčší idei o dokonalom návesu. Každých 150 tisíc kilometrov ušetrí nákladné vozidlo až 2000 litrov nafty a okolo 5 ton oxidu uhličitého.

A čo na to EÚ?

Práve ono čarovné predĺženie návesu o 400 mm odporuje legislatíve Európskej únie. A to aj napriek tomu, že ako riadenie tak stabilitu vozidla nijako nenarušuje. Podľa Mercedes - Benz sa v aerodynamických úpravách veľkých návesov a kamiónov skrýva obrovský potenciál pre ďalšie úspory.

Kontakty

Chlumecká 1531 (směr centrum)
198 00 Praha 9

VÝKUP A PREDAJ
Mobil 1: (+420) 776 896 896
Mobil 2: (+420) 773 776 767

KANCELÁRIA
Tel.: (+420) 281 866 744
E-mail: info@actir.cz
Web: www.actir.cz
Predaj použitej dopravnej a nákladnej techniky