Pätica naj nákladných áut

 

Podľa štúdií predaja rôznych typov vozidiel, ktoré sú každoročne uskutočňujú buď automobilkami - oddelením automobilového manažmentu alebo médiami, sme pre Vás pripravili TOP 5 najpredávanejších úžitkových vozidiel (kompaktných , SUV a pod)


Ako štúdie prebiehajú?


Na základe vzájomnej spolupráce oddelenia registráciou vozidiel, Združením automobilového priemyslu a Zväzom dovozcov automobilov sú každoročne zverejňované informácie o štatistikách predajnosti vozidiel, delených do tried:

malé úžitkové vozidlá (kat. N1) - valník, skriňa atp.

autobusy (kat. M2 a M3)

nákladné auto (kat.N2 a N3)

- Kat N2 - do 6t, pod 7,5 t, nad 7,5 t a pod 12 t

 

- Kat N 3 - pod 18 t, pod 22 t a nad 22 t a podľa prevedenia (valník, skriňa, ťahač , sklápač)

motocykle a mopedy (kat. L) - do 50 ccm a nad 50 ccm

návesy - nákladné návesy apod.

TOP 5 nákladných áut


Na 5. mieste sa umiestnila Kia Sportage. 4. miesto patrí Škode Roomster. Na 3. pozícii sa umiestnil Volkswagen Caddy. VW nelení a ďalej je najpredávanejšou značkou úžitkových vozidiel, pretože aj 2. miesto patrí práve jemu - tentoraz obľúbenému Transity a víťazom roku 2013 sa stala Škoda Yeti vo svojej triede.

SUV roku v ČR - škoda Yeti


Prečo sa stala víťazom v triede kompaktného úžitkového vozidla?


Škoda Yeti patrí k najobľúbenejším z kategórie kompaktných úžitkových vozidiel. Vo verzii outdoor uchvátila nejedného milovníka terénov. Prepracovaná predok aj zadok , kolesá z ľahkej zliatiny, nový svieži interiér, chytré prvky s posilnenou funkčnosťou vozov - to a mnoho ďalšieho nás čaká koncom roka 2013, keď nový model zažiari na slovenskom automobilovom trhu.

Modely postihla modernizácie, zasiahla ich v celej šírke a to najmä preto, že v oblasti úžitkových vozidiel ide v prípade dizajnu a rastúci segment na trhu. A škoda nechce byť ani trochu pozadu.


Nové modely sú v dvoch variantoch - model do mesta - veľmi elegantný dizajn, tichý chod a nižšiu podvozok. Druhou variantou outdoorová - vyšší podvozok , dômyselnejšie prevedenie nárazníkov a líšt v čiernom plaste.

Kontakty

Chlumecká 1531 (směr centrum)
198 00 Praha 9

VÝKUP A PREDAJ
Mobil 1: (+420) 776 896 896
Mobil 2: (+420) 773 776 767

KANCELÁRIA
Tel.: (+420) 281 866 744
E-mail: info@actir.cz
Web: www.actir.cz
Predaj použitej dopravnej a nákladnej techniky